Strona główna Dla mam Miejsca przyjazne Warszawa Zajęcia dla kobiet w ciąży

Zajęcia dla kobiet w ciąży

Ciąża to pierwszy krok do macierzyństwa. W Warszawie jest wiele miejsc, które pomagają przyszłej mamie radośnie i aktywnie spędzić te wspaniałe dziewięć miesięcy, a po porodzie – wspólnie z maluszkiem – wrócić do formy sprzed ciąży.

Pływanie, joga, gimnastyka… Okazuje się, że kobiety w ciąży również mogą uczestniczyć w tego typu zajęciach. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo i lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań, ćwiczenia w ciąży są nawet potrzebne. Przygotowują ciało przyszłej mamy do akcji porodowej i pomagają szybciej wrócić do formy po narodzinach dziecka. W Warszawie jest wiele miejsc, które organizują zajęcia dla kobiet w ciąży. Dla przyszłych mam są i takie punkty, które pomagają im wejść w macierzyństwo również od strony teoretycznej, a kluby fitness i baseny organizują również zajęcia dla młodych mam z dziećmi.

Oto kilka propozycji, które pomogą „być aktywną w ciąży”: 

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – Studio Zdrowia zajmuje się fizjoterapią, gimnastyką dla kobiet w ciąży, gimnastyką dla kobiet po porodzie, gimnastyką wyszczuplajacą, organizuje zajęcia dla dzieci, terapię sensoryczną, a także kurs masażu dla dzieci metodą Shantala i kurs pierwszej pomocy pediatrycznej.
Studio Zdrowia Agnieszki Grochowskiej

Konsultacje z baby concierge – Firma działa na terenie Warszawy i okolic, kontakt mailowy lub telefoniczny. Kiedy doświadczamy cudu macierzyństwa po raz pierwszy, poradyfachowców są nieocenione. Nasuwa nam się mnóstwo pytań i wątpliwości. Czasem przyszłej mamie ciężko sprostać przygotowaniom związanym z powitanie maluszka na świecie. Może więc skorzystać z fachowej porady. Takie Baby concierge pomaga, m.in. w skompletowaniu wyprawki dla maluszka (łącznie z zakupami) i urządzaniu dla niego przytulnego pokoiku. Możemy skorzystać z konsultacji, np. położna, która odpowie na wszystkie niepokojące nas pytania. Baby concierge organizuje również sesje zdjęciowe dla przyszłych rodziców i pomaga w zorganizowaniu Baby shower dla przyszłej mamy. Wszystko odbywa się tutaj w miłej i przyjaznej atmosferze.
Witaj Ludziku

Mama rozmawia – Spotkania „Mama rozmawia” organizowane są, aby pomóc kobietom przygotować się do bycia mamą. Specjaliści odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania, związane z byciem w ciąży. Spotkania organizowane są na terenie całej Polski – wystarczy zajrzeć na stronę internetową i zapisać się na najbliższą edycję. Zajęcia są pełne praktycznych porad. Mamy spotkają się z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim oraz doświadczoną położną – Karoliną Laskowską. Najbliższy zjazd zaplanowany jest na 18 stycznia w Poznaniu. Zajęcia są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona.
Mama rozmawia

Yoga Klub – W Warszawie jest sporo miejsc organizujących zajęcia z jogi dla kobiet w ciąży. W samym centrum Warszawy, na ulicy Chałubińskiego znajduje się Joga Klub. Organizowane są tu zajęcia z jogi również dla przyszłych mam. Przygotowują one mięśnie i wiązadła do akcji porodowej. Nieodłączną częścią jogi jest również nauka relaksu, która z całą pewnością przyda się podczas porodu – pozwoli świadomie współpracować z lekarzem. Joga pomaga również w radzeniu sobie z bólem porodowym. W klubie organizowane są również zajęcia pilastes dla przyszłych mam.
Joga Klub

Hatha Joga – w centrum Warszawy, na ulicy Świętokrzyskiej. Szkoła prowadzi zajęcia z jogi na pięciu poziomach zaawansowania. Jogę mogą tu poćwiczyć panie w ciąży i dzieci.
Hatha Yoga

Pływalnia Nowa Fala – w Ośrodku Sportu i Rekreacji na Woli, przy ulicy Garbińskiego, kobiety w ciąży zrelaksują się podczas gimnastyki w wodzie. Ĉwiczenia takie coraz częściej zalecane są przez lekarzy. Relaksują i przygotowują do porodu. Gimnastyka w wodzie poprawia krążenie i pomaga przy częstej dolegliwości kobiet w ciąży – bólach pleców. Przyszłe mamy mogą ćwiczyć w wodzie na każdym etapie ciąży. Basen organizuje również naukę pływania dla dzieci od 3 lat.
OSiR Wola 

Wodnik – Ośrodek Sportu i Rekreacji znajduje się na Pradze-Południe, na ulicy Abrahama i prowadzi również gimnastykę dla kobiet w ciąży
Wodnik

Turkusowa Lampa – Klub Fitness znajduje się przy ulicy Żeromskiego. Organizuje zajęcia dla kobiet w ciąży i młodych mam z dziećmi. Dostosowane do każdego etapu ciąży. Zawierają elementy pilatesu, który pomoże zwalczyć bóle kręgosłupa. Ĉwiczenia również relaksują, bo zawierają elementy jogi. Dzięki zajęciom z dzieckiem, młoda mama szybko wróci do formy po porodzie, a także aktywnie spędzi czas ze swoim maleństwem i sprawić jemu również dużo radości. Klub stworzony jest również z myślą o dzieciach. Turkusowa lampa organizuje zajęcia plastyczne i urodziny. Dzieci mogą nauczyć się tu tańca, albo poznać sztukę aikido. To miejsce godne polecenia.
Turkusowa Lampa

Klub Mamoiselle – znajduje się w Ursusie, przy ulicy Mistrzowskiej. Klub organizuje zajęcia dla kobiet w ciąży, które nie mogą uczestniczyć w normalnych zajęciach fitness. Ĉwiczenia zostały specjalnie opracowane z myślą o przyszłych mamach i charakteryzują się małą intensywnością, ale na pewno przynoszą efekty.
Klub Mamoiselle

Fit&Fun – Ośrodek Rehabilitacyjno – Sportowy znajduje się na ulicy Wysockiego. Organizuje zajęcia dla przyszłych mam, powyżej 3. miesiąca ciąży. Kobiety w ciąży mogą zrelaksować się tu przy jodze i pilatesie. Klub organizuje również zajęcia dla młodych mam z niemowlętami.
Fit&Fun Klub

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Przyszła mama powinna zadbać o swoje dobre samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Gimnastyka w okresie ciąży jest coraz częściej polecana przez lekarzy, bo przygotowuje ciało przyszłej mamy do porodu. Yoga relaksuje, a zajęcia w wodzie pomagają na obolały kręgosłup. Dodatkowo, warto wziąć udział w spotkaniach, które rozwieją wszystkie troski i lęki związane z macierzyństwem. Dzięki takim zajęciom mama świadomie i z radością powita swoje dziecko na świecie, a gimnastyka po porodzie – razem z maluszkiem – pozwoli szybciej wrócić do formy sprzed ciąży.

 

Dodaj komentarz