Strona główna Dla mam Miejsca przyjazne Warszawa

Miejsca przyjazne Warszawa

Jako mama wiem, że przybywając na urlopie macierzyńskim chciałoby się spokojnie wyjść ze swoim dzieckiem na spacer, do restauracji czy na zakupy. Niestety często okazuje się, że spacer z wózkiem stanowi nie lada problem. Dodatkowo matki karmiące obawiają się reakcji otoczenia, bo karmienie piersią w miejscach publicznych wciąż wzbudza kontrowersje. Na pewno nie jedna młoda mama może podać dużo przykładów, którym ciężko sprostać wychodząc z małym dzieckiem z domu.

Są jednak takie miejsca, do których młode mamy chętnie chodzą. Miejsca, w których swobodnie się czują, gdzie ich dzieci również znajdą coś dla siebie. Miejsca, do których po prostu warto przyjść z dzieckiem.

Miejsce przyjazne matce z dzieckiem to przede wszystkim takie, w którym bez problemów można poruszać się z wózkiem. Szerokie drzwi w lokalach, które łatwo można otworzyć, podjazdy (lub niski schodek), równa nawierzchnia i większa przestrzeń w lokalu umożliwiająca poruszanie się z wózkiem to podstawa. Krzesełka dla małych dzieci i menu ułożone również dla nich oraz możliwość zamówienia mniejszej porcji to dodatkowe plusy. Z myślą o dzieciach powinniśmy zwracać uwagę na kąciki zabaw z łatwym dostępem do zabawek, a dla mam karmiących – kącik, gdzie bez skrępowania będzie mogła nakarmić dziecko. Dla tych najmłodszych dużym ułatwieniem będzie miejsce do swobodnego przewinięcia dziecka. Co do obsługi – ważne, aby była miła, pomocna i potrafiła zająć się dzieckiem.

Moja lista powstała z pomocną wyszukiwarką na portalu babyonline.pl Mieszkam w Warszawie, dlatego wszystkie prezentowane miejsca znajdują się na jej terenie. W wielu z nich byłam, o innych po prostu czytałam i słyszałam. Wiem, że są naprawdę godne polecenia. Zachęcam Was do szukania takich miejsc w swoich miastach.

Kawiarnie i restauracje

Sale zabaw dla maluchów

Zajęcia dla kobiet w ciąży

Dodaj komentarz