Strona główna Ciekawostki Odpoczynek z dzieckiem w górach – jak urozmaicić maluchowi czas, kiedy pada?

Odpoczynek z dzieckiem w górach – jak urozmaicić maluchowi czas, kiedy pada?

4 min read
4
0
949

Deszcz potrafi skutecznie zepsuć wakacje w górach z dzieckiem. Wilgoć i wiatr nie zachęcają do wędrówek. Dlatego, jeśli wybierasz się w góry z kilkulatkiem jesienią, koniecznie musisz pomyśleć o tym, co będziecie robić w przypadku deszczu. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na niepogodę.

Wizyty w tajemniczych jaskiniach 

Zwiedzanie jaskiń to dokonały sposób na poradzenie sobie z deszczową aurą. Wizyta w nich z pewnością stanie się dla dziecka niesamowitym przeżyciem. W Polsce znajduje się 18 jaskiń, dostosowanych do potrzeb zwiedzających. Najpopularniejsze z nich to Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie czy Jaskinia Raj w Chęcinach – w jej pobliżu, w Centrum Neandertalczyka, można podziwiać także replikę mamuta oraz inne eksponaty związane z życiem naszych przodków. Spędzając jesienne wakacje w górach z dzieckiem w Zakopanem, w brzydką pogodę warto wybrać się na Słowację, by zwiedzić tamtejsze kompleksy jaskiń.

Wodne szaleństwo w aquaparku

Warto pamiętać o tym, że zarówno polskie, jak i czeskie oraz słowackie góry to obszar bogaty w gorące źródła. Dlatego doskonałym pomysłem na niepogodę, uprzykrzającą jesienne  wakacje w górach z dzieckiem, będzie wybranie się do term lub aquaparku. Wody termalne oddziałują pozytywnie na organizm, przez co wyjście będzie miało także aspekt prozdrowotny. Warto zaznaczyć, że oferta górskich aquaparków często poszerzona jest o możliwość skorzystania z sauny, tężni czy jaskini solnej, co z pewnością ucieszy opiekunów kilkulatka.

Zamki i pałace

Każda mała dziewczynka marzy o tym, aby choć na chwilę stać się księżniczką, a chłopcy chcą wcielić się w rolę dzielnych rycerzy. Dlatego dobrym pomysłem na spędzanie deszczowych wakacji w górach z dzieckiem będzie zwiedzanie zamku. Wiele z muzeów tego typu oferuje atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych, takie jak choćby park rozrywki w zamku w Ogrodzieńcu czy turnieje rycerskie i rekonstrukcje historyczne na Zamku Chojnik.

Pokaż powiązane posty
Pokaż więcej Beata
Pokaż więcej Ciekawostki

4 komentarze

 1. Imeso

  24 listopada 2016 at 12:36

  Wspólny wyjazd z dziećmi niestety potrafi stać się również męczący jak codzienność w domu jak nie gorzej. Gdy nam sprzyja słoneczna ciepła pogoda nie ma takiego problemu. Trudności, nerwy, maruda i nuda dzieci pojawia się gdy zaczyna padać w trakcie wakacji.
  Artykuł jest bardzo dobry i pomysły faktycznie sprawdzone i działają. Skorzystałam w tym roku z takich pomysłów i moim dzieciom najbardziej się spodobał aquapark kryty. Po całym dniu w wodzie z licznymi atrakcjami wodnymi wieczorem dzieci padły od razu spać i były bardzo zadowolone. Spędziliśmy rodzinnie dzień i dla każdego było to przyjemne.

 2. Health Beauty

  17 listopada 2016 at 12:42

  Ja już nie mogę się doczekać pierwszych wakacji z synkiem 😉

 3. Kasia

  7 listopada 2016 at 09:41

  super pomysły

 4. Lara

  12 października 2016 at 18:19

  super 😀

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rok szkolny rozpoczął się pełną parą – zadbaj o prawidłową dietę dziecka!

Temat zdrowego odżywiania poruszałam już nieraz. Jako mama wiem, że potrzeby żywieniowe dz…