Witamy

Skąd pomysł założenia takiego bloga?

Pisanie daje mi satysfakcję i poczucie, że robię coś, co może liczyć na uznanie innych. Wynajduję ciekawe tematy, a przy tym odkrywam kolejne smaki macierzyństwa. Dzięki nim wciąż się rozwijam i nie stoję w miejscu.
Mamalandia jest bazą wiedzy młodej mamy skierowaną do rodziców. Nie jestem pedagogiem, ani lekarzem, więc nie ma tu porad eksperta. Moja rola to bycie dobrą mamą. Staram się spełniać ją najlepiej jak potrafię. Czytam, pytam i wymieniam się doświadczeniami, którymi mogę podzielić się z Wami właśnie na tym blogu.

Zakładka „Poradnik” opisuje kroki macierzyństwa, które mam już za sobą. Dwie ciąże – każda z nich inna. Kompletowanie wyprawki dla Alusia, potem dla Mateuszka i pakowanie torby do porodu opanowałam do perfekcji. Jak przygotować się do przywitania dziecka na świecie? Dowiecie się w dziale „Ciąża”
Urlop macierzyński przeleciał mi w mgnieniu oka. Będąc mamą po raz drugi wiem, jak zaopiekować się tak małym człowieczkiem. Jednak zawsze bywają i te cięższe momenty – z kolkami i nieprzespanymi nocami zmaga się każdy rodzic. Jak sobie z tym radzić? Zapraszam do zakładki „Macierzyństwo”
Dwóch wspaniałych synów zobowiązuje do bycia dobrą mamą. Teraz myślę o aktywnym spędzeniu z nimi czasu, ale z korzyścią również dla siebie. Szukam miejsc przyjaznych moim dzieciom i dzielę się nimi z innymi mamami. Zakładka „Dziecko” przekona Was, że macierzyństwo to najwspanialsze doświadczenie w życiu.

Jest też „Czytelnia” z recenzjami książek dla dzieci i rodziców, a w zakładce „Menu malucha”znajdziecie sprawdzone przepisy dla dzieci.

Blog jest aktualizowany na bieżąco. Jest mnóstwo recenzji zabawek i książek. Informacje o polecanych miejscach, ciekawych, rodzinnych imprezach i akcjach, które warto wspierać. Blog zawiera również treści poradnikowe.

 


 

 

 

 

Dodaj komentarz