Strona główna Ciekawostki O czym należy pamiętać, wybierając wózek spacerowy?

O czym należy pamiętać, wybierając wózek spacerowy?

5 min read
2
0
1,001

Wybór wózka spacerowego to poważniejsze zadanie, niż się wydaje. To od niego w dużej mierze zależy, czy przyszłe spacery z potomkiem będą dla nas przyjemnością, czy też przykrym obowiązkiem. Dlatego szukając wózka idealnego warto kierować się kilkoma bardzo ważnymi zasadami, które zdecydowanie ułatwią cały proces i pomogą nam wybrać model idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Wózek w terenie

 

Pierwszym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać, może być „na jakich trasach będziemy jeździć”. Jeżeli mieszkamy w mieście i rzadko wypuszczamy się na wyprawy, których celem jest obcowanie z dziką przyrodą lub zdobywanie ośmiotysięczników z dzieckiem na plecach, to wystarczy nam prawdopodobnie tradycyjny wózek z parasolką. Taki na małych kółkach. Jeżeli jednak mieszkamy na wsi lub lubimy spędzać czas aktywnie, to zwykły „parasolkowiec” może okazać się dla nas niewystarczający. Lepszą opcją będą wtedy wózki dziecięce spacerowe na dużych kółkach, z którymi zdecydowanie sprawniej poradzimy sobie na podmiejskich wertepach. Drugą sprawą jest waga wózka, zwłaszcza jeśli planujemy z dzieckiem podróżować. W przypadku aktywnych rodziców masa pojazdu powinna być sprawą kluczową. Pamiętajmy, że w górach każdy dodatkowy kilogram liczy się podwójnie.

Opcje dodatkowe

 

Oczywiście nie możemy zapomnieć o możliwości składania wózka. To bardzo użyteczna opcja, a im mniejszy wózek po złożeniu, tym mniej miejsca zajmuje w samochodzie, autobusie czy gdziekolwiek indziej. Łatwiej go również przetransportować w rękach, na przykład w czasie trudniejszej trasy. Poza tym warto też zwrócić uwagę na dodatkowe parametry, takie jak pojemność i wielkość kosza, rozmiar budki, możliwość zamontowania torby czy dodatkowa przestrzeń na zakupy. Dodatkowo warto też dokładnie przyjrzeć się pasom – czy maluch będzie miał trudności z ich odpięciem (oraz czy my nie będziemy mieli trudności z ich odpięciem), łatwości prowadzenia wózka – czy możemy to robić jedną ręką.

Na koniec oczywiście powinniśmy zainteresować się serwisem gwarancyjnym. Wózki spacerowe to nie jest tania sprawa, dlatego lepiej wiedzieć, jakie możliwe przypadki i nieszczęścia pokrywa gwarancja. Oprócz tego warto też zabrać na zakupy kogoś bardziej doświadczonego, kto będzie w stanie stwierdzić, czy wózek został zrobiony z dobrej jakości materiałów i jak długo nam posłuży.

 • Kompletowanie wprawki dla dzidziusia

  Dzisiaj coś dla przyszłych rodziców, a także dla tych którzy chcieliby sobie powspominać. …
Pokaż powiązane posty
Pokaż więcej Beata
Pokaż więcej Ciekawostki

2 komentarze

 1. Pola

  28 lutego 2017 at 17:33

  My szukaliśmy wózka spacerowego, ktory poradzi sobie w trudnym terenie…ale dla bliźniaków, to dopiero było wyzwanie, ale jakoś nam się udało i jesteśmy zadowolonymi posiadaczami wózka duo comfort z easy go.

 2. Misia

  21 października 2016 at 15:50

  Szukałam własnie wózka na teren gdzie mało chodników ale nie chciałam kupic jakiegoś czołgu. Sprzedawca zaproponował nam model Anex Sport który idealnie sie sprawdził ze wzgledu na dobrą amortyzacje i duże koła pompowane. A po nad to ma dużą gondole i fajną spacerówkę. Polecam każdym któży mieszkają tam gdzie brak równych dróg i chodników.

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rok szkolny rozpoczął się pełną parą – zadbaj o prawidłową dietę dziecka!

Temat zdrowego odżywiania poruszałam już nieraz. Jako mama wiem, że potrzeby żywieniowe dz…