Strona główna Dziecko Zabawa Nauka, zabawa, rozrywka, czyli jak sprawić przyjemność swojemu dziecku

Nauka, zabawa, rozrywka, czyli jak sprawić przyjemność swojemu dziecku

5 min read
0
0
796

Zazwyczaj zabieramy nasze maluchy do wesołego miasteczka lub na miejscowy festyn. Ze względu na otwartą przestrzeń i tłum, musimy cały czas mieć podopiecznych na oku. Warto zatem decydować się na obiekty zamknięte. Miejsce wspólnej wycieczki powinno zadowalać zarówno dzieci, jak i rodziców. Wspólna wyprawa może przynieść mnóstwo korzyści. Oprócz możliwości większej integracji i świetnej zabawy, możemy skorzystać z zajęć edukacyjnych. Dzieci powinny doznać zupełnie nowych wrażeń, aby nie odczuwały nudy i zapamiętały wycieczkę pozytywnie. Szczególnie interesującym zajęciem, które pokochają wszystkie pociechy jest lepienie z gliny.

Poznaj magię ceramiki!

Nauka nie musi polegać jedynie na nudnej teorii. Dzieci cechują się bardzo dużą aktywnością i są zawsze pełne energii – z tego względu zaleca się stosować praktyczne metody nauczania. Ceramika może okazać się wspaniałą zabawą, pod warunkiem, że zostanie przedstawiona w interesujący sposób. Ceramilandia prowadzi warsztaty, gwarantujące naukę połączoną z rozrywką. Lepienie z gliny rozwija zdolności intelektualne, manualne oraz ruchowe. Kształtuje się również wyobraźnia przestrzenna. Uczestnicy ćwiczą dłonie poprzez uciskanie czy wałkowanie. Warto zaznaczyć, że wśród najmłodszych zaobserwowano niesamowite zaangażowanie podczas zajęć. Maluchy są otwarte na kształtowanie przeróżnych obiektów i są zafascynowane tym, jakie możliwości w zabawie może oferować glina. Całe przedsięwzięcie przynosi wiele korzyści edukacyjnych i dlatego jest polecane przez nauczycieli jako forma rozwoju naszej pociechy. Niektórzy pedagodzy, mający stały kontakt z dziećmi, sugerują nawet, aby warsztaty tego typu zostały wprowadzone jako stały punkt w planie lekcji w przedszkolach czy szkołach podstawowych. Stanowiłyby one doskonałą odskocznię i pozwalały zregenerować umysł, dzięki czemu będzie on w stanie wchłonąć więcej informacji.

Wspólna zabawa dla każdego!

Miejscem które sprawi radość każdemu maluchowi jest park rozrywki. Oryginalne konstrukcje poprawiają sprawność fizyczną dzieci i rozwijają zmysł równowagi i orientacji. Nierówne podłoża czy ścianki wspinaczkowe mogą być zamiennikiem gimnastyki korekcyjnej. Ceramilandia oferuje wiszące mosty, wymyślne zjeżdżalnie, bujaki, trampoliny, tory przeszkód czy zamki dmuchane. Podczas gdy maluchy będą się doskonale bawić, rodzice będą mogli zaczekać w restauracji znajdującej się na terenie lunaparku lub odwiedzić sklep. W jego asortymencie znajdują się liczne gliniane figury o różnej tematyce. Możemy zdecydować się na rzeźby ogrodowe w kształcie zwierząt, donice lub produkty przedstawiające świąteczne postacie.

Park rozrywki jest idealnym miejscem, które sprawi radość dzieciom. Niesamowite wspomnienia i zdobyte podczas warsztatów informacje pozostaną w pamięci naszych pociech na bardzo długi czas. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z pomocy animatorów. Doświadczeni opiekunowie zapewnią miło spędzony czas dzięki licznym pomysłom na zabawę.

Pokaż powiązane posty
Pokaż więcej Beata
Pokaż więcej Zabawa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Odpoczynek z dzieckiem w górach – jak urozmaicić maluchowi czas, kiedy pada?

Deszcz potrafi skutecznie zepsuć wakacje w górach z dzieckiem. Wilgoć i wiatr nie zachęcaj…