Strona główna Ja mama Małe Misie, czyli opieka jak u mamy

Małe Misie, czyli opieka jak u mamy

5 min read
0
0
374

 

Każdy rodzic „odchowanego” dziecka wie, jak trudne jest podjęcie decyzji, by powrócić do pracy i oddać dziecko pod opiekę. Czego rodzice oczekują od żłobka, chcąc by zajęło się dzieckiem tak samo, jak kochająca mama czy babcia?

Przede wszystkim musi być spełniony podstawowy warunek: dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka, następnie – indywidualizowanie opieki nad maluszkiem w zależności od jego wieku i potrzeb, okazywanie mu zainteresowania i akceptacji, wspomaganie i stymulowanie jego rozwoju fizycznego i intelektualnego, dbałość o zdrowe i racjonalne odżywianie, reagowanie na potrzeby emocjonalne dziecka, spędzanie czasu na świeżym powietrzu i … dziesiątki innych wymagań. Krótko mówiąc, dzieci w żłobku powinny czuć się jak u mamy, otoczone troskliwą opieką, pod czujnym okiem wrażliwej i profesjonalnie przygotowanej kadry opiekuńczo -wychowawczej.

Wszystkie te warunki spełnia Zespół Żłobków Małe Misie. Dowodem uznania rodziców dla pracy całego personelu jest pierwsza nagroda w konkursie Super Żłobek 2013 w kategorii żłobków niepublicznych. Małe Misie zdobyły zaufanie rodziców dzięki staraniom i profesjonalnym umiejętnościom opiekunek posiadających wykształcenie pedagogiczne, psychologiczne lub pielęgniarskie, wsparte doświadczeniem zawodowym oraz własnym macierzyństwem.

Dbałość o wszechstronny rozwój dziecka to priorytet dla personelu Małych Misiów. Służy temu program „Innowacyjność w pielęgnacji”. Połączenie zabawy, nauki i profilaktyki zdrowotnej oraz wspomagania i terapii dzieci wymagających profesjonalnej pomocy sprawia, że pobyt w żłobku wiąże się wyłącznie z radością i przyjemnością. Uważny i wykwalifikowany personel potrafi dostrzec trudności dzieci, a także ich uzdolnienia i zainteresowania. Każdemu dziecku służy pomocą, aktywizuje je, stawia wymagania zależne od możliwości maluszka, zachęca do aktywności, nagradza i dostrzega starania. Jednocześnie uczy współżycia w grupie, daje podstawy socjalizacji. Każde dziecko po krótkiej adaptacji czuje się w żłobku doskonale, traktuje to miejsce jak drugi dom.

Rozwojowi fizycznemu i zdrowiu dzieci służą świeże i urozmaicone posiłki przygotowane w żłobkowej kuchni. Menu uwzględnia wiek dzieci (dieta niemowlęca, poniemowlęca i starszych dzieci) oraz potrzeby zdrowotne (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna, bezjajeczna).

Rodzice na bieżąco są informowani o sukcesach, osiągnięciach i potrzebach dziecka. Pomieszczenia żłobków są monitorowane, tak więc działalność placówek jest całkowicie jawna, co rodzicom daje poczucie pewności, że ich pociechy są właściwie traktowane, a czas tu spędzony służy ich szczęśliwemu dzieciństwu.

zlobek.pl – Małe Misie to najlepszy żłobek dla Twojego dziecka

Pokaż powiązane posty
Pokaż więcej Beata
Pokaż więcej Ja mama

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Odwodnienie u niemowląt – objawy i leczenie

Być może trudno w to uwierzyć, ale to właśnie odwodnienie u niemowląt i małych dzieci jest…