Strona główna Macierzyństwo

Macierzyństwo

Dieta mamy karmiącej

Bywają różne teorie na temat diety matki karmiącej. Jedne sprowadzają się do paru produktów, inni rozszerzają dietę o takie, które, wydawałoby się, mogą zaszkodzić dzidziusiowi. Istnieje jednak lista produktów, które powinniśmy wykluczyć.

czytaj cały artykuł

Dylematy młodej mamy. Pierś czy butelka?

Karmienie piersią jest chwilą fizycznej i emocjonalnej bliskości niemowlęcia z matką. Naturalny pokarm jest dla dziecka najbardziej wartościowy. Jednak karmienie naturalne nie zawsze jest możliwe. Na szczęście niemowlęta karmione butelką również mogą rozwijać się prawidłowo.

czytaj cały artykuł

Dylematy młodej mamy. Jak poradzić sobie z kolką niemowlęcą?

Prężenie ciała, podkurczanie nóżek i przeraźliwy płacz dziecka to sygnały nadejścia kolki jelitowej. Dokucza ona większości niemowląt i niepokoi każdego rodzica. Są jednak na nią sposoby.

czytaj cały artykuł

Dylematy młodej mamy. Pora na tatę

Nic tak nie onieśmiela mężczyzn, jak widok delikatnego niemowlęcia. Boją się je wziąć na ręce, nie bardzo wiedzą jak przewijać i uspokoić, kiedy płacze. Jak więc pomóc mężczyźnie odnaleźć się w nowej roli?

czytaj cały artykuł

Mama po urlopie. Jak sobie poradzić z powrotem do pracy?

W życiu każdej młodej mamy przychodzi taki moment, że musi rozstać się ze swoim maleństwem. Powrót do pracy jest ciężki nie tylko dla mamy. Dzieci też odczuwają brak naszej obecności.

czytaj cały artykuł

Matka Polka na urlopie macierzyńskim

Koniec urlopu macierzyńskiego to również koniec pobierania zasiłku macierzyńskiego. Możemy oczywiście wykorzystać urlop wypoczynkowy. Ale co dalej?

czytaj cały artykuł

Jak wrócić do formy po porodzie?

Macierzyństwo to najwspanialsze doświadczenie jakie możemy sobie wyobrazić. Mimo, że nasze dziecko jest dla nas najważniejsze, często czujemy się obolałe, przemęczone, a nawet przygnębione. Dodatkowo tęsknimy za dawną figurą.

czytaj cały artykuł

Jak pogodzić pracę z wychowaniem dzieci. Firma przyjazna mamom

Wydłużony urlop macierzyński, pokój do karmienia, prywatna opieka dla kobiet w ciąży i finansowanie porodu rodzinnego? Są firmy, które takie udogodnienia kierują do kobiet w ciąży i młodych mam.

czytaj cały artykuł

Mamo, masz problem z powrotem do pracy? Załóż własną firmę

Pomysłów na rozkręcenie swojego biznesu jest bardzo dużo i ciężko wybrać ten właściwy. Warto, aby młoda mama wybrała coś związanego z branżą dziecięcą. Dzięki temu nie tylko będzie robić to, co lubi, ale także to, na czym się bardzo dobrze zna.

czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz