Strona główna Dziecko Jaki prezent kupić na komunię?

Jaki prezent kupić na komunię?

6 min read
2
0
551

Co roku, w maju odbywa się sakrament Komunii Świętej. W całej Polsce dzieci przeżywają tę ważną chwilę w swoim życiu. Dla rodziców również jest to wielkie wydarzenie, jednak głównie pod kątem organizacyjnym. Muszą zadbać o odpowiedni strój dla dziecka, zrobić listę gości oraz zarezerwować salę na przyjęcie komunijne. Zarówno oni, jak i cała rodzina stają także przed dylematem jaki prezent kupić.

Jaki prezent wybrać?

Wybór odpowiedniego prezentu na Komunię Świętą może nie być łatwym zadaniem. W dzisiejszych czasach wydarzenie to kojarzy się z bardzo drogimi rzeczami typu quad, laptop, czy telefon komórkowy. Modne są również drogie aparaty fotograficzne, konsole do gier, a nawet wycieczki zagraniczne. Należy jednak pamiętać, że prezent dla komunijnego dziecka powinien być przez niego pożądany, praktyczny oraz dostosowany do jego wieku. Cały czas wśród prezentów komunijnych prym wiodą rowery. Pamiętajmy jednak, że wcale nie musimy podążać za komunijnymi trendami. Dziecko może być zadowolone również z prezentu za 200 złotych. W takiej cenie można kupić ciekawy zegarek, np. ze sklepu internetowego Demus.pl.

Dlaczego warto kupić zegarek?

Komunia Święta to od wielu lat świetny moment na podarowanie pierwszego zegarka. Dziecko jest wtedy na takim etapie rozwoju, że bez trudu może zacząć uczyć się określania czasu. Zegarek to prezent ponadczasowy i zawsze aktualny. Co ważne, będzie służył dziecku przez długi czas. W chwili obecnej na rynku jest tak duży wybór zegarków, że z pewnością dla każdego dziecka wybierzemy coś ciekawego. Dostępne są modele z wizerunkiem bohaterów z różnych bajek na cyferblacie. Dziewczynki na pewno ucieszą się z zegarka z Barbie. Chłopcy natomiast chętnie pochwalą się kolegom zegarkiem ze Spidermanem.

Jak dobrać odpowiedni zegarek?

W sklepach bez trudu można znaleźć zegarki komunijne za kilka tysięcy złotych. Na pewno są to szykowne i piękne egzemplarze. Zastanówmy się jednak, czy taki zegarek będzie odpowiedni. Z poważnymi zegarkami warto wstrzymać się parę lat. Małe dziecko może mieć problem z docenieniem wartości prezentu. Może również go nie nosić z obawy, że niechcący ulegnie zniszczeniu. Pamiętajmy także, że to co podoba się nam, nie zawsze będzie odpowiadać dziecku. Najlepiej zdecydować się na kolorowy, dziecięcy zegarek, np. ze sklepu internetowego Demus.pl. Co ważne, takie modele mają pasek od razu dopasowany do obwodu dziecięcego nadgarstka. Dobrze jeśli zegarek będzie wykonany z trwałych materiałów. Dziewczynki zachwycają się zegarkami, które są w kształcie kwiatów lub motyli. Chłopcom natomiast bardziej podobają się wodoszczelne zegarki, z funkcjami takimi jak: kalkulator, kompas, czy licznik kilometrów.

Zegarek podarowany dziecku na Komunię Świętą wcale nie musi być drogi, a może stanowić świetną pamiątkę. Dla podkreślenia tak ważnej chwili, można zdecydować się na wygrawerowanie dedykacji od siebie. Nie jest to droga usługa, a będzie zawsze przypominać o tak ważnym dniu.

Pokaż powiązane posty
Pokaż więcej Beata
Pokaż więcej Dziecko

2 komentarze

  1. Julia

    26 lipca 2016 at 12:24

    komunia to trudna okazja, prezent musi być trafiony ale jednoczesnie nie za drogi, najlepiej jeśli na dodatek jest tak jak Julia mowila jest to prezent dobrany do upodobań dziecka 🙂

  2. Tezeusz

    7 lipca 2016 at 00:14

    Dobrym pomysłem jako prezent na komunię może być też jakiś ładny plecaczek bo to jeszcze dotyczy dziecka w wieku szkolnym. Fajnie gdyby miało ono możliwość schowania kredek oraz innych przyborów szkolnych do takiego plecaka, zresztą nie trzeba ograniczać się tylko do szkoły, na różne wycieczki też się przyda, więc warto pomyśleć o zakupie takiego prezentu 🙂

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rok szkolny rozpoczął się pełną parą – zadbaj o prawidłową dietę dziecka!

Temat zdrowego odżywiania poruszałam już nieraz. Jako mama wiem, że potrzeby żywieniowe dz…