1 2 3 4 5 6 7

Pogodna i ciepła planeta Agi Bagi

Data: 04-12-2014 | Autor: Beata | Kategoria: Ciekawostki, Dziecko

1

Agi Bagi to płaska planeta zamieszkała przez dwa plemiona  – z jednej strony żyją sobie Agingi, z drugiej Bagingi. Te sympatyczne stworki wspólnie dbają o środowisko naturalne i dobro ekosystemu, w którym przebywają. 

Agi Bagi – nowy serial dla dzieci do lat 5 

O produkcji Agi Bagi wspominałam już spory czas temu. Wówczas był to, można powiedzieć, raczkujący projekt grupy młodych, polskich producentów.  Teraz już wiemy, że Agi Bagi będzie pierwszym w Polsce unikatowym filmem zrealizowanym techniką zaawansowanej animacji. Powstał z myślą o najmłodszych widzach. W ocenie specjalistów z międzynarodowej branży jest to pierwszy tak unikatowy projekt z Polski, którego kolory i fabuła są perfekcyjnie opracowane dla takiej grupy odbiorców.  Eksperci zaznaczają, że w tej części Europy jeszcze nigdy nie powstał tak skrupulatnie przygotowany projekt. 

Główni bohaterowie – Agingi i Bagingi 

Planeta Agi Bagi jest pogodna i ciepła, tak samo jak cała produkcja. Serial ma subtelne i nienachlane przesłanie edukacyjne – przybliża dzieciom podstawowe kwestie ekologii, biologii, czy mechanizmów działania ekosystemu. 11-minutowe historyjki prezentują problemy związane z przyrodą, otoczeniem i harmonią natury. Zawarty w serialu motyw edukacyjny przedstawiony jest w zrozumiały i zabawny sposób. Forma wizualna serialu na pewno zainteresuje każdego małego widza. Milutkie, śmieszne stworki zachęcają do odkrywania wspólnie z nimi tajemnic otaczającego ich świata. Scenografia i główni bohaterowie serialu odbiegają wyglądem od natury, jaką znamy. Taki pozornie inny ekosystem ma zachęcić młodych widzów do myślenia porównawczego. Walor edukacyjny wpleciony jest w zabawne, zachęcające do oglądania historyjki. Serial nie jest przeładowany informacjami, a jego przekaz edukacyjny jest lekki, wpleciony między zabawne sytuacje. Główni bohaterowie nie są źli, nie konkurują ze sobą, a raczej starają się współpracować. Nawet najbardziej rozbrykany bohater – Gadzina – przypominający zachowaniem największego urwisa lub czasem bezmyślne zwierzątko – okazuje się nieświadomym sprzymierzeńcem w przywracaniu harmonii w otoczeniu. 

Oprawa muzyczna i obsada 

Ważnym elementem serialu jest też muzyka, która w Agi Bagi będzie oczywiście pozytywna. Twórcy wierzą, że będzie też zapamiętywalna. Do jej stworzenia, a także do przygotowania oprawy audio serialu, producenci namówili bardzo zdolnego i sprawnego twórcę muzyki filmowej – Łukasza Targosza.

Głosów bohaterom serialu użyczyli Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska i Agnieszka Mrozińska 

Twórcy

PRODUKCJA
Badi Badi
GATUNEK
film animowany przygodowo-edukacyjny dla dzieci
REŻYSERIA
Tomasz Niedźwiedź
SCENARIUSZ
Tomasz Niedźwiedź,Bartosz Słomka
PRODUKCJA
Badi Badi (producent)Narodowy Instytut Audiowizualny(koproducent)Studio SPOT (koproducent)Andrzej Zawada (koproducent)Grzegorz Wacławek (koproducent)
PRODUCENT WYKONAWCZY
Tomasz Paziewski
PRODUCENT
Dominika Osak
MUZYKA
Łukasz Targosz
 

FILM WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ

Mamalandia ma przyjemność wspierać ten wspaniały projekt. Jako jeden z partnerów medialnych serialu, chciałabym Was serdecznie zaprosić do obejrzenia odcinka serialu „Psotny wiatr”

 

 

 

 

 

Komentarze (1)

[...] Pogodna i ciepła planeta Agi Bagi Agi Bagi to płaska planeta zamieszkała przez dwa plemiona  – z jednej strony żyją sobie Agingi, z drugiej Bagingi. Te … [...]

Napisz swój komentarz

  • Facebook