1 2 3 4 5 6 7

Park im. Marii Skłodowskiej-Curie Warszawa

Między ulicą Wawelską, a Banacha – w parku im. Marii Skłodowskiej – Curie znajdują się dwa niewielkie place zabaw. Okolica jest bardzo spokojna i cicha. Place są w bardzo bliskiej odległości – jeden naprzeciwko drugiego. Teren wkoło placów jest zadbany, jest czysta trawka i drzewka. W okolicy jest też boisko do gry w kosza, i wystarczająco dużo przestrzeni do gry, np. w piłkę.

Plac zabaw dla młodszych dzieci

Znajduje się tu mała zjeżdżalnia, dwa pojedyncze bujaki, zadaszona piaskownica, obrotowe koło – karuzela z ławeczką na około trójkę, czworo dzieci. Dla rodziców i opiekunów – 4 ławki, są kosze na śmieci, jest regulamin korzystania z placu. Nawierzchnia – żwirowa

Plac zabaw dla starszaków

Znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie, w odległości zaledwie kilku metrów. Dzieci mają tu do dyspozycji  zjeżdżalnię z dwoma domkami i torem z przeszkodami (drewniany mostek z kładkami i mostek ze sznurów – siatki). Są też dwie niezabezpieczone huśtawki (dla starszych dzieci), dwuosobowy konik i jeden pojedynczy bujak i liczydło. Dla rodziców i opiekunów – trzy ławki. Jest regulamin z placu, są kosze na śmieci. Nawierzchnia – żwirowa.

Moja ocena

Dużym plusem jest cisza i spokój tego miejsca. Urządzenia zabawowe znajdują się raczej w zacienionych miejscach, ale przebija się tu słońce i to jest plus. Plusem jest też zadaszona piaskownica, bo stoi właściwie w pełnym słońcu. Podoba mi się też przestrzeń wkoło placów – jest czysta i zadbana trawka – dzieci mogą pograć w piłkę. Osobiście nie obawiałabym się rozłożenia tutaj kocyka ;) Na placach jest wystarczająco dużo ławek. Miejsce na odpoczynek na ławkach znajduje się też na zewnątrz placyków. Rodzice i opiekunowie mają tutaj dobry widok zarówno na jeden, jak i drugi placyk. Zabawki wyglądają na bezpieczne. Niestety niektóre z nich są pomazane flamastrami, ale na szczęście nie zagraża to bezpieczeństwu naszych dzieci. Plusem są dwustronne regulaminy widoczne zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz placu. Niestety w jednej części (większy plac) nadawałby się do wymiany, bo jest dość pomazany. Dzięki Waszym opiniom ( w tym również mojej) wiem, że minusem jest tutaj żwirowa nawierzchnia, ale są też dość istotne – jak na park – tabliczki o zakazie wprowadzania zwierząt. Jest informacja o zarządcy placu i telefony interwencyjne. Co do ilości i praktyczności zabawek – moi chłopcy byli zadowoleni. Biorąc uwagę wielkość placu, przestrzeń zabawowa jest dobrze zagospodarowana. Uważam tylko, że na małym placyku spokojnie zmieściłyby się jeszcze dwie huśtawki z zabezpieczeniami dla młodszych dzieci.

 

  • Facebook