1 2 3 4 5 6 7

Na co patrzeć przy wyborze ubrań dziecięcych?

Data: 06-04-2017 | Autor: Beata | Kategoria: Dziecko

0

Wybranie ubranek dziecięcych może tylko z pozoru wydawać się proste. W rzeczywistości jednak, gdy mamy tak ogromny wybór, znalezienie czegoś interesującego nie jest tak proste, jak może się wydawać. O czym pamiętać, by nie podjąć nieprzemyślanego wyboru?


Ubranka dla niemowlaka lub przedszkolaka, dla dziewczynki lub chłopca, na ciepłe lub zimne miesiące w roku – mamy w czym przebierać. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno, pamiętaj o tym, by nie robić tego pochopnie. W przeciwnym przypadku możesz skończyć z ubrankami niedopasowanymi, które szybko się zniszczą, a nawet mogą wywoływać wysypki i swędzenie skóry.

Wygoda przede wszystkim

Ubranka dziecięce powinny być przede wszystkim komfortowe. Najlepiej, aby miały luźniejsze kroje, aby nie krępować ruchów. Także warto przyjrzeć się ubrankom od środka, czy nie mają ostrych szwów, które mogą podrażniać skóry. Dla rodziców młodszych dzieci ważne będzie też, aby ubranka były łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu.

Sprawdź skład surowcowy ubranek

Atrakcyjny wygląd materiału to jedno, ale zawsze warto zwrócić uwagę na jego skład surowcowy podany na metce. Zasadniczo lepszym wyborem są ubranka wykonane z naturalnych materiałów – bawełny, lnu, wiskozy. Oczywiście, jeżeli chcemy kupić kurtkę na zimę, lepiej sprawdzą się już techniczne materiały, które izolują i oddychają. Warto też zwrócić uwagę na grubość tkaniny – im grubsza, tym więcej wytrzyma, dlatego cienkie spodnie czy bluzeczki szybko mogą się zniszczyć. Gdy dziecko jeszcze nie chodzi i porusza się często na czworakach, dobrym wyborem będą też ubrania ze wzmocnieniami na kolanach.

Nie wszystko, co podoba się rodzicowi, przypadnie do gustu dziecku

Warto też pamiętać o tej zasadzie, niezależnie od tego, czy kupujemy zwykłe t-shirty, piżamki dla dzieci czy kurtki. Dotyczy to przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, które często chcą ubierać się w takim samym stylu, jak rówieśnicy. Wobec tego na zakupy najlepiej wybrać się razem, aby znaleźć coś, co satysfakcjonuje zarówno pod względem wzoru, jak i jakości wykonania.

Napisz swój komentarz

  • Facebook