1 2 3 4 5 6 7

Jak być rodzicem i nie zwariować?

Data: 17-03-2016 | Autor: Beata | Kategoria: Ciąża i poród, Dziecko, Macierzyństwo

Tagi:

2

Narodziny dziecka to rewolucja w życiu każdej rodziny, zwłaszcza jeśli na świat przychodzi pierwsze dziecko. Wokół młodych rodziców nagle pojawia się tłum doradców, którzy nawet nie pytani dzielą się swoimi radami i doświadczeniami. Jak się w tym wszystkim odnaleźć, gdy specjaliści od reklam celnie trafiają w każdy czuły punkt świeżo upieczonych rodziców?

Internet aż kipi od poleceń artykułów, bez których opiekujący się dzieckiem są skazani na niepowodzenie. Zakres polecanych sprzętów niemowlęcych ma być remedium na wszystkie problemy, a związane z tym wydatki finansowe potwierdzeniem, że rodzice nie zaniedbują swoich podstawowych obowiązków. Warto w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek i nieco powściągliwej spojrzeć na reklamy. Nie wszystkie akcesoria są niezbędne, by właściwie pielęgnować dziecko. A już na pewno nie ma potrzeby kupowania wszystkich dostępnych sprzętów na zapas. Na co więc warto zwrócić uwagę szykując wyprawkę?

1. Laktator to wydatek, z którego na początek można zrezygnować. Niekiedy przyszłe mamy zamartwiają się, że małe piersi lub wklęsłe brodawki uniemożliwią im naturalne karmienie. Rozmiar piersi nie ma wpływu na laktację. Zanim produkcja mleka się nie ureguluje, trzeba po prostu jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi. Na pewno warto też poszukać adresu sprawdzonej poradni laktacyjnej, czy telefonu do położnej, która w razie problemów pomoże właściwie przystawić malucha, czy poradzi przy nawale pokarmu albo poranionych brodawkach.

2. Chusta do noszenia dzieci to z kolei świetna inwestycja. Na taki wydatek warto się zdecydować albo dyskretnie przekazać namiary na sklep przyjaciółce organizującej baby shower. Chusta do noszenia dzieci sprawdza się już w przypadku noworodków. Pozwala na bliski kontakt z dzieckiem, koi płacz, pomaga przy kolkach, wreszcie daje opiekującemu się maluchem szansę na uwolnienie rąk. Z dzieckiem w chuście wejdziemy wszędzie tam, gdzie nie dojedzie wózek. Rzec można, że mamy dzielą się na fanki chust i te, które jeszcze ich nie znają.

3. Podgrzewacz do chusteczek to gadżet, który jakiś czas temu rozgrzał niemal do czerwoności fora internetowe, po tym jak jedna ze sławnych mam pochwaliła się nim w sieci. Dotknięcie chłodną chusteczką na pewno nie sprawi, że nawet najmniejszy noworodek zachoruje lub dozna szoku termicznego. Do przemywania miejsc intymnych dobrze sprawdza się też zwykła gaza zwilżona letnią wodą.

4. Monitor oddechu często bywa nazywany lekarstwem na lęki zestresowanych mam. Jest niezbędny, ale w przypadku wcześniaków, czy dzieci z komplikacjami porodowymi. Zdrowe maluchy mogą się spokojnie bez niego obyć.

5. Kołyska z baldachimem idealnie wpisuje się w wyidealizowane marzenia o słodko gaworzącym, różowym bobasie. Najczęściej jednak kończy się na zwykłym łóżeczku, które można wykorzystywać nieco dłużej. Biorąc pod uwagę metraż naszych mieszkań, wielu rodziców chętnie decyduje się na modele z szufladą, która pomieści jeszcze pieluchy, czy zapasowe ubranka. Ochraniacze na łóżeczko, czy ładna, kolorowa pościel też są miłe dla oka. Baldachimu jednak nie polecamy. Dziecko powinno mieć dostęp do świeżego powietrza. Zwoje materiału zbierają też kurz, który może działać alergizująco.

Wybór akcesoriów dla dzieci jest bardzo duży. Na sklepowych półkach można znaleźć zarówno towary popularnych producentów, jak i sprzęty topowych marek. Wybór zależy od osobistych preferencji i zasobności portfela rodziców. Sami doskonale wiemy, jak trudno oprzeć się pokusie kupowania wszystkiego, co najdroższe, najlepsze i pięknie wygląda. Spora ilość gadżetów niemowlęcych kupiona jeszcze w czasie ciąży nawet nie zostaje wykorzystana. Warto więc wziąć sobie do serca rady bardziej doświadczonych rodziców, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na inne wydatki. Tych z pewnością przy dzieciach nie zabraknie.

Komentarze (2)

Super artykuł :) Zgadzam się że nie wszystkie akcesoria są niezbędne…

Ciekawa lista rzeczy, które warto kupić :) Ja polecam jeszcze nosidełko ergonomiczne – świetnie się sprawdza! Pozdrowienia

Napisz swój komentarz

  • Facebook