1 2 3 4 5 6 7

Dziecko

„Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście
Alen Baxton

Krótka historia pluszowego misia

Pluszowa zabawka jest nieodłączną częścią dzieciństwa. Każde dziecko chce mieć swojego przyjaciela do przytulania i kochania. Takim przyjacielem jest właśnie pluszowy miś. Zawsze znajdziemy go w rękach naszych pociech.

czytaj cały artykuł

Od przedszkolaka do pierwszaka. Adaptacja dziecka w przedszkolu

Wrzesień to nie tylko początek roku szkolnego. Z końcem wakacji również nasze najmłodsze pociechy rozpoczynają ważny etap swojego życia. Pójście do przedszkola bywa dla nich trudnym momentem.

czytaj cały artykuł

„Przedszkole bez zabawek” na warszawskiej Ochocie

Zabawa jest – obok nauki i pracy – jedną z głównych aktywności każdego z nas. Zwłaszcza dla dzieci ma ona szczególne znaczenie, bo wpływa na ich rozwój. Nie tylko ruchowy. Pani Anna Chełminiak, dyplomowana nauczycielka z 27-letnim stażem pracy oraz jej zmienniczka Joanna Wysocka postanowiły wprowadzić program, dzięki któremu dzieci będą twórcze i samodzielne.

czytaj cały artykuł

Co przewiduje ustawa żłobkowa i czego w niej brakuje?

5 stycznia 2011 Sejm przyjął ustawę żłobkową, która ma pomóc w zakładaniu form opieki dla dzieci do lat trzech. Jakie ułatwienia przewiduje ustawa, a czego jeszcze brakuje?

czytaj cały artykuł

Sport. Jak przekonać dziecko do aktywnego spędzania wolnego czasu?

Każdy z nas wie, że sport to zdrowie. Nie musimy być perfekcyjnym pływakiem, znanym tenisistą czy wspaniałym tancerzem. Wystarczy obserwować dziecko i wspierać zainteresowania, aby zaszczepić w nim zamiłowanie do sportu.

czytaj cały artykuł

Jak zapewnić dziecku dobry start?

Rachunek oszczędnościowy? Lokata? A może fundusz inwestycyjny? Takie pytanie zapewne zadaje sobie każdy rodzic, pragnący w przyszłości zapewnić stabilność finansową swojego dziecka.

czytaj cały artykuł

  • Facebook