1 2 3 4 5 6 7

Ciąża

W odmiennym stanie byłam już dwa razy. O drugim dziecku zaczęliśmy myśleć kiedy Aluś kończył dwa latka. Stwierdziliśmy, że trzy lata to odpowiednia różnica wieku między rodzeństwem. Na efekty naszych starań nie czekaliśmy zbyt długo. Teraz jestem szczęśliwą mamą dwóch cudownych synów. Aluś urodził się w sierpniu 2007, a Mateuszek w lipcu 2010.
Mimo, że przez cudowne dziewięć miesięcy przechodziłam dwukrotnie, zawsze nasuwało mi się mnóstwo pytań i wątpliwości. Każda kobieta w ciąży, nawet jeżeli ten stan przeżywa nie pierwszy raz, zastanawia się jak przygotować wyprawkę dla dzidziusia i co spakować do porodu. Postanowiłam dla Was opracować taki niezbędnik mamy w dwupaku.

Kompletowanie wyprawki dla noworodka

Kiedy i od czego zacząć zakupy dla naszego maleństwa? Jak się nie pogubić w wirze przygotowań do powitania naszego dzidziusia na świecie? Ten przyjemny, ale też męczący etap wymaga dużo zaangażowania i pomocy doświadczonych mam.

czytaj cały artykuł

Gdzie, z kim i za ile? Porodowy niezbędnik

Poród to rozpoczęcie nowego życia. Każda mama niecierpliwie czeka na ten najwspanialszy prezent. Przywitanie dziecka na świecie wymaga od niej wielkiego wysiłku.

czytaj cały artykuł

Niezbędnik szpitalny, czyli co spakować do porodu

Przygotowanie torby do szpitala nie jest skomplikowane, jednak należy o tym pomyśleć dużo wcześniej.

czytaj cały artykuł

Czy elektroniczne gadżety mogą wspierać macierzyńskie instynkty?

Co jest powodem płaczu dziecka? Jak złagodzić ból porodowy? Czy w domowych warunkach można posłuchać bicia serduszka dziecka? Już tak. Dzięki nowoczesnym urządzeniom dla przyszłych i młodych rodziców.

czytaj cały artykuł

Jesteśmy w ciąży. Rola ojca w wychowaniu dziecka

Rola taty rozpoczyna się już w momencie potwierdzenia ciąży. Zazwyczaj jest on pierwszą osobą, której przyszła mama pokazuje dwie piękne kreseczki na teście ciążowym.

czytaj cały artykuł

Jak uprzyjemnić sobie poród

Ból porodowy jest jedną z tych rzeczy, której obawiają się przyszłe mamy. Są jednak na niego metody – relaks, prawidłowe oddychanie, woda. Niedawno w polskich szpitalach pojawiła się jeszcze nowa metoda, która uprzyjemni poród.

czytaj cały artykuł

  • Facebook