Strona główna Ciekawostki Dziecko w dużym mieście – jak zorganizować mu czas?

Dziecko w dużym mieście – jak zorganizować mu czas?

5 min read
0
0
926

Duże miasto to dla rodziców szansa na znalezienie dobrej pracy. Dla dzieci natomiast otwiera ono możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach – od wyboru najlepszej szkoły, po ciekawe zajęcia w czasie wolnym. Gdzie pójść z dzieckiem w wolny dzień i jak zorganizować mu czas, aby w pełni wykorzystać potencjał metropolii? Oto kilka inspiracji zajęć, które nie tylko dostarczą dużo zabawy, ale również zadbają o rozwój najmłodszych.

Kino

W dobie powszechnego kina 3D (a dziś już nawet 5D) wspólny wypad na film dla najmłodszych może dostarczyć mnóstwo frajdy całej rodzinie. W dużych miastach wybierać można nie tylko spośród wielu filmów, ale również wśród kin, które zwykle oferują różny repertuar i o różnych godzinach. Animowane filmy w weekendy zazwyczaj wyświetlane są w godzinach przedpołudniowych – wtedy też najwięcej osób się na nie wybiera. Można jednak udać się do kina po obiedzie, kiedy godziny szczytu miną, a kolejki do kas przestaną zniechęcać.

Teatr

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu całą rodziną jest również wybranie się do teatru. Duże miasta oferują nie tylko spektakle dla dorosłych, ale również szereg tych zarezerwowanych dla młodszej widowni. Specjalne teatry dla dzieci organizują spotkania, w których nie tylko można obejrzeć ciekawą sztukę, ale również dowiedzieć się czegoś interesującego i pobawić wspólnie z aktorami oraz innymi osobami znajdującymi się na widowni.

Zajęcia dydaktyczne

Mieszkając w dużym mieście, warto pomyśleć również o zapisaniu dziecka na zajęcia dodatkowe. Są one nierzadko organizowane w przedszkolach, szkołach bądź domach kultury, gdzie prowadzone są nieodpłatnie. Można zatem wybierać spośród kursów artystycznych, języków obcych, warsztatów naukowych lub ćwiczenia sportów. Mniej popularne zajęcia (np. balet, judo) wymagają jednak zwykle nakładów finansowych. Mimo to, inwestycja w nie jest inwestycją w rozwój dziecka, dlatego warto je rozważyć podczas poszukiwań dodatkowych zajęć dla malucha. 

Inne atrakcje

W Warszawie atrakcji dla dzieci jest dużo, podobnie jak w innych dużych miastach, które dają znacznie większe możliwości niż niewielkie miasteczka i wsie. Parki rozrywki i place zabaw to doskonałe miejsca na spędzenie wolnego wiosennego popołudnia z małym dzieckiem. Dobrym pomysłem może być również wybranie się na basen, bowiem im młodsi jesteśmy, tym łatwiej przychodzi nam nauka pływania. Cieplejsze dni natomiast można wykorzystać na pierwsze lekcje jazdy na rowerze – liczne parki i trasy rowerowe zachęcają do aktywnego wypoczynku na dworze i pozwalają uświadomić najmłodszych jak ważny dla zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu.

Pokaż powiązane posty
Pokaż więcej Beata
Pokaż więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rok szkolny rozpoczął się pełną parą – zadbaj o prawidłową dietę dziecka!

Temat zdrowego odżywiania poruszałam już nieraz. Jako mama wiem, że potrzeby żywieniowe dz…