Poradnik dla Babci i Dziadka

„Najwspanialszym prezentem, jaki dzieci mogą otrzymać od swoich dziadków, jest wspólnie spędzony czas”

Poradników o tym, jak opiekować się małym dzieckiem, jak je wychowywać i jak kreatywnie spędzić z nim czas jest mnóstwo. Większość z nich skierowanych jest jednak do mam. Na drugim miejscu plasują się poradniki dla tatusiów, a co z dziadkami? Przecież oni równie mocno zaangażowani są w opiekę nad swoimi wnukami. O babci i dziadku pomyśleli Elizabeth La Ban, Barbara Trostler, Myron La Ban pisząc książkę, która jest skarbnicą wiedzy przygotowaną specjalnie dla dziadków.

Dziadkowie wiedzą, że opieka nad maluszkiem mogła się zmienić od czasu kiedy to oni byli rodzicami. „Poradnik dla Babci i Dziadka” poza propozycjami twórczego i kreatywnego spędzania czasu z wnukami, zawiera wskazówki dotyczące opieki nad małym dzieckiem. Autorzy przypominają dziadkom jak przewijać, usypiać i karmić maluszka. Temu poświęcony został pierwszy rozdział książki. Kolejne rozdziały to skarbnica pomysłów do zabawy oraz kreatywnego i aktywnego spędzania czasu z wnukami. Autorzy podsuwają mnóstwo pomysłów – od wspólnego pieczenia ciasteczek, poprzez stworzenie drzewa genealogicznego rodziny, aż do wycieczki, np. do muzeum.  Są przepisy kulinarne, propozycje malowanek i wycinanek, a także zabawy wprowadzające malucha w krainę fantazji – np. magiczny ogród wróżek, albo poszukiwanie skarbów, czy przeniesienie się w czasie. Poza tym poradnik zawiera mnóstwo wierszyków i rymowanek, o których dzisiejsi dziadkowie mogliby zapomnieć. Ciekawym dodatkiem są wskazówki i przestrogi doświadczonych już dziadków.

Wszystkie propozycje spędzania czasu z wnukami autorzy dostosowali to różnych grup wiekowych. Każdy dziadek i każda babcia na pewno znajdzie coś dla swojego wnuka.  

Książka jest wspaniałym prezentem i niewątpliwie powinna znaleźć się w biblioteczce przyszłych, ale również doświadczonych już dziadków.

Tytuł: Poradnik dla Babci i Dziadka

Tytuł oryginału: The Grandparents Handbook

Autorzy: Elizabeth La Ban, Barbara Trostler, Myron La Ban

Wydawnictwo: Wydawnictwo Pestka 2011

ISBN: 978-83-932247-0-8

Liczba stron: 184

Dodaj komentarz