Strona główna Czytelnia Książki dla rodziców Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni

Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni

Jak nakryć do stołu? Czym jest duszenie, a czym pieczenie? Do czego służy mikser, czym jest dziadek do orzechów?

My wiemy. Zastanawialiście się, czy nie przekazać tej wiedzy swoim dzieciom? Istnieje wiele książek kucharskich. Są książki z kuchnią polską, włoską,czy międzynarodową. Są wreszcie książki z przepisami, które śmiało można przygotować wspólnie z dziećmi. Zanim jednak zabierzecie się do szaleństwa przy kuchennym stole, warto przekazać dzieciom, jak prawidłowo zabrać się za przygotowanie posiłku.

Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni

Książka autorstwa Odety Moro-Figurskiej i Marcina Budynka, poza prostymi przepisami, uczy dzieci prawidłowego postępowania w kuchni.

Rozdział pierwszy „Kucharz wiedzieć musi” skupia się na podstawowych zasadach, jakimi należy rządzić się w kuchni. Dzieci dowiedzą się, jak odpowiednio przygotować miejsce do pichcenia. Poznają czym jest siekanie, ucieranie, miksowanie i doprawianie. Przeglądając książkę będą potrafiły rozpoznać cedzak od durszlaka, łyżkę do sosu od łyżki wazowej. Książka jest bogato ilustrowana, dzięki czemu dzieci dowiedzą się w czym upiec babkę i ciasto, poznają nawet zasady prawidłowego nakrycia do stołu.  Zauważą zalety kuchennych pomocników – miksera, sokowirówki i frytkownicy.

Kolejne rozdziały – „Poranny pichciuch”, „Danie dnia”, „Słodki zawrót głowy”, „Zanim pójdę spać” i „Jadą goście, jadą” to zbiór prostych, jasno opisanych i bogato ilustrowanych przepisów. Dzięki nim świat gotowania stanie się jeszcze przyjemniejszy zarówno dla Was, jak i dla Waszych dzieci. Każdy przepis ma przynależny stopień trudności, dzięki czemu możecie wybrać potrawę, której przygotowanie będzie odpowiednie do wieku Waszego dziecka. Na początku każdego rozdziału znajdziecie informacje ze świata kuchni – co kryje w sobie filiżanka herbaty, co można zrobić z pomidora, do czego służy papier pergaminowy i wiele innych ciekawostek.

Książka jest pięknie wydana i bogato ilustrowana. Porady i informacje kuchennego świata są przekazane w prosty i zrozumiały sposób.

„Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni”  to książka, która na pewno zachęci Was do odkrywania wspólnie z dzieckiem magicznego świata smaków, kreatywnych przepisów i potraw. Przekonacie się, że gotowanie z dzieckiem to nie tylko wspaniała zabawa, ale również możliwość wspólnego i twórczego spędzenia czasu.

Tytuł: Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni

Autorzy: Odeta Moro-Figurska, Marcin Budynek

Wydawnictwo: Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo

ISBN: 978-83-932481-0-0

Dodaj komentarz