Odwiedzając czarownice

Czarownice są najczęstszym motywem książek i bajek dla dzieci. Zazwyczaj kojarzymy je z miotłą i długim brzydkim nosem. Mieszkają w chatkach w lesie i raczej nie są przyjazne, szczególnie dla dzieci. Istnieją jednak też dobre czarownice. I właśnie o takich jest książeczka autorstwa Lidii Miś „Odwiedzając czarownice”. (Wydawnictwo Dreams)

Asia ma 8 lat. Pewnego dnia wypożycza z biblioteki piękną baśń. Zafascynowana opowieścią wciąga się w niezwykłą moc książki i jednocześnie staje się jej główną bohaterką. Przekraczając wrota bajki trafia do świata siedmiu sióstr  czarownic. Jedynym sposobem powrotu do realnego świata jest złożenie wizyty każdej z nich. Okazuje się, że czarownice są ze sobą skłócone, ale same już nie pamiętają o co się posprzeczały. Przemierzając baśniowy świat czarownic, Asia poznaje dobre serce każdej z nich. W zamian za wysłuchanie i pomoc w rozwiązaniu problemu, główna bohaterka dostaje upominek. Asia odwiedza czarownicę, która ma chatkę z czekolady, a także tą z lodowym zamkiem. Jest też czarownica z chatki na kurzej łapce, Czarownica Niania, Pierzasta Czarownica i Kamienna Czarownica. O czym rozmawia z każdą z nich? Musicie przeczytać sami.

Każdy rozdział to osobna opowieść, dlatego książka tak wciąga. Autorka w oryginalny sposób porywa dzieci w świat baśni. Opowiadania są mądre i spójne. Książka jest pogodna i magiczna, a każdy kolejny rozdział zaskakuje pomysłowością autorki.

Poza oryginalnością i błyskotliwymi opowiadaniami autorki, książka jest pięknie wydana. Twarda oprawa  i kolorowe ilustracje zachęcą do przeczytania nie tylko każdego malucha. Również rodzice nieraz chętnie po nią sięgną.

Tytuł: Odwiedzając czarownice

Autor: Lidia Miś

Wydawnictwo: Dreams

Ilustracje: Ewa Ludwikowska

ISBN: 978-83-933831-2-2

Ilość stron: 128, twarda oprawa

Dodaj komentarz