Strona główna Czytelnia Książki dla dzieci Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę

Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę

Przyjaźń to szczególne uczucie. Przyjaciele wzajemnie się wspierają, bezgranicznie sobie ufają i przede wszystkim pozostają wobec siebie szczerzy. Przyjaciele dzielą się swoimi radościami i smutkami i powierzają swoje sekrety. Każdy z nas chciałby doświadczyć w życiu prawdziwej przyjaźni.

O takiej właśnie przyjaźni jest książka autorstwa Urszuli Kozłowskiej „Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę”. Bohater – Jeżyk Ignacy zasmakował tej przyjaźni w najmniej oczekiwanym momencie i w nieoczekiwany sposób. Przyjaźni z małym ptaszkiem sprzeciwia się jednak leśna gromada.

Bohaterowie, poza pokonywaniem przeszkód stojących na drodze ich koleżeństwa, przeżywają wspaniałą przygodę, odkrywają Afrykę, a po drodze doświadczają jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy.

„Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę” jest pięknie ilustrowaną i znakomicie wydaną książką skierowaną już do 4-latków, ale jestem pewna, że starsze dzieci równie chętnie po nią sięgną. Zabawnie opisane przygody połączone są interesującymi, pogodnymi wierszykami, które ożywiają tą przeuroczą historię.

Tytuł: „Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dreams

Autor: Urszula Kozłowska

Ilustracje: Agnieszka Kuglasz

stron: 48

oprawa: twarda

ISBN: 978-83-933831-0-8


Dodaj komentarz